Хто Такий Devops Engineer: Обовязки, Завдання Та Необхідні Навички

  • Home
  • IT Вакансії
  • Хто Такий Devops Engineer: Обовязки, Завдання Та Необхідні Навички

Розбираємося разом зі старшим системним інженером Віктором Вороніним. Зміни та адаптація до нового може бути болісною для багатьох організацій. Але devops engineer вакансии культура DevOps, яка покаже результати, може дати друге дихання організації. Такі фахівці заохочують усіх до навчання та обміну інформацією.

  • Специфіка багато в чому залежить від конкретного продукту та клієнта.
  • Давайте знову візьмемо в приклад тестове оточення.
  • Навіть якщо здається, що вже вивчив всі технології, то зʼявляється щось нове.
  • Код можна впроваджувати за Agile-методологією без DevOps або в DevOps.

Не чекати, поки скажуть щось робити, а самостійно знаходити слабкі місця та пропонувати рішення, що можуть їх покращити. DevOps-інженер — це людина, яка завжди рухається вперед. Методологія DevOps була створена для розв’язання подібних проблем. Іншими словами, DevOps – це міст між командами розробки та експлуатації. DevOps також має свої спеціальності зі специфічним списком навичок та методів.

Хард Та Софт Скіли Devops-інженера

Тож заходите в YouTube і шукаєте базові речі по CI/CD. Потім переходите до наступних тем, і так можна рухатися до того моменту, коли ви будете мати загальне розуміння всіх аспектів. Звісно, заробітна плата може відрізнятися в залежності як від типу вашого досвіду (сапорт, білд-інженер, SRE тощо), так і від швидкості сприймання інформації.

devops це

Досвід адміністрування зазвичай закриває частину Ops, тож для початку потрібно лише розібратися з Dev. Найперше варто сказати, що DevOps не стільки посада, скільки методологія (скорочення від growth + operations). Конкуренція серед DevOps-інженерів схожа на невелике змагання серед своїх. Для України сфера все ще відносно нова, тому ринок не перенасичений фахівцями, як в інших професіях. У нас на сайті багато вакансій в ІТ-компаніях для початківців і не тільки.

Як Стати Devops Інженером: Обов’язки, Компетенції Та Культура

Я пока не зустрічав подібного на практиці, але, кажуть, що такі гіганти, як Netflix, саме так і працюють. До завдань Devops-інженера входить написання великої кількості коду. Але цей код пишеться не на класичних мовах, а на скриптових, наприклад Python, GoLang або Bash. DevOps-інженери стають ще потрібнішими, ніж раніше. Кількість вакансій для DevOps на відомих сайтах пошуку роботи зросла на 75%, а згадки про навички DevOps у соцмережах, таких як LinkedIn, зросли на 50%.

Тому, поки що, спеціаліст, який знає Linux має більше можливостей, ніж DevOps, який знає тільки Windows. Робота з серверними https://wizardsdev.com/ інфраструктурами це робота з Linux. Потрібно знати що таке Load Average, Cron і як збирати програми з вихідного коду.

Йому постійно потрібно оцінювати надійність та ефективність системи. Для просунутих рекомендую A Cloud Guru (колишній Lunux Academi) та Udemi. Звісно, я вас не здивую, але я з цими сервісами готувався до сертифікації, закривав прогалини в IaC та інших цікавих темах по типу GitOps чи Deployment Strategies. Більшість компаній пропонують своїм працівникам акаунт на цих сервісах безкоштовно. Що це за професія — DevOps-інженер, що входить до його обов’язків та як ним стати, розповідає Володимир Шинкар, Senior Lead DevOps Engineer в Intellias. На цьому вебінарі обговоримо популярний напрям DevOps, його ключові ідеї та підходи до реалізації.

Devops

Це Chef, Zabbix, Docker, Vagrant, Continuous Integration системи. Integration of DevOps testing into Continuous Integration and Continuous Delivery workflows Мови програмування. Можна автоматизувати тестування кукбуков на Ruby.

Якщо раніше компанії просили за тренінги чималі гроші, то зараз вони існують у вільному доступі, тому що конкуренція стала високою, і потрібно активно залучати людей до свого продукту. В Jenkins багато інструментів для тестування, збирання, перевірки коду. Для зберігання вихідного коду до Jenkins можна додати GitLab, а можна і власний Git-сервер. Можна запускати його на Jenkins, прикрутити до нього виконавці, на яких проходитиме збирання.

В чому різниця між системним адміністратором і системним інженером? Як і для чого використовуються такі інструменти як Docker і Jenkins? Де шукати допомоги DevOps спеціалісту-початківцю і які ресурси читати?

Вато знати принципи роботи операційних систем, концепції побудови мережі, стандарти POSIX. Потрібні навички роботи з файловою системою, сокетами, віртуалізацією, керуванням пам’яттю, введенням та виведенням, процесами. Знадобиться вміння роботи з терміналом на різних операційних системах. Так, багато сучасних компаній працюють у Linux-середовищі, тож буде потрібен досвід роботи з адмініструванням Linux та Bash-скриптами. Знання хоча б однієї з зазначених у карті мов обов’язкове. Звичайно, DevOps інженеру не треба мати рівень Senior у області розробки.

За результатами кожного з етапів раз на два-три тижні ми отримуємо код, який може бути доставлено клієнту. А DevOps створена для того, щоб максимально швидко доставляти код. Код можна впроваджувати за Agile-методологією без DevOps або в DevOps. Спочатку DevOps інженер-початківець може сміливо заходити на такий ресурс, як Habr і читати там DevOps-розділ. З гарним анлійським можна користуватися такими ресурсами, як PluralSight і Linux Academy. Враховуючи те, що DevOps складається з великої кількості проектів з відкритим кодом, шукайте інформацію у вигляді подкастів та статтей.

Як Пройти Інтерв’ю На Middle+ Devops Engineer: Про Що Запитують Та На Що Звертають Увагу

Загалом ще до початку пандемії ми обговорювали з колегами питання входу в професію девопса. Дехто дотримувався думки, що DevOps Junior-рівня не існує, бо дуже великий поріг входження. Тобто DevOps ставали або розробники, або системні адміністратори з великим досвідом й одразу рівня Senior.

devops це

Або ж кращий варіант автоматизувати, обернувши всі ці команди в bash скрипт. Таких прикладів досить багато, уявіть як багато є демонів, всіляких консольних програм та іншого ПЗ, які використовуються щодня на великих проектах. Крім того, кандидата можуть запитати про базу системного адміністрування (як про html запитують будь-якого веброзробника). Вам доведеться працювати щонайменше з моніторингом та системами логів, а також іноді й розгортати бази, конфігуруючи їх під різні середовища».

Перелік необхідних вмінь та навичок фахівця залежать від проєкту, на якому він працюватиме та від задач, які повинен виконувати. Проте можна визначити базовий набір скілів, який необхідний майже на кожному проєкті. На сьогодні DevOps інженер – одна з найнеобхідніших позицій в компаніях, де розробляються продукти. Щоб відповісти на це питання, для початку нам необхідно розібратися із самою методологією і DevOps інженерами. Ці архітектури проєктуються так, щоб вони мали високий рівень масштабованості, ефективності та рентабельності.

Коли DevOps-інженер лише підтримує продукт, і виправляє чужі баги. Приємно мати справу з тим, хто співпрацює з тобою та відкритий до спілкування». Це простий список курсів, які задовольняють більшість потреб із вивчення AWS, CI/CD та IaC.

Leave A Comment